Władze Krakowa

Władze Krakowa

Jednym spośród największych przeszkód w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się liczby aut na naszych szosach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi całość gospodarki miasta.

Spośród pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, jak również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.